Vím, že ne všechny to bude zajímat, ale přesto jen v kostce..............

Kulečníkový klub v Hradci Králové založen několika nadšenci v roce 1943 a herna byla v hotelu „AVION“ se dvěma stoly. Soutěže hráli šestičlenná družstva. V roce 1948 se klub zapojil do činnosti pod oddělení přepravy ČSD pod názvem “ROH Železničáři 1. kulečníkový klub“. Následovalo stěhování herny Avion-Merán-Růžek-Paříž-Sokolovna Čikágo-Střelnice. V roce 1949 měl klub 47 členů.
V roce 1952 získalo družstvo titul mistra Čech. V roce 1953 další stěhování do nádražní restaurace, v té době už měl klub 74 členů!!! a dochází ke změně názvu na „1.Kulečníkový klub Železničářů ROH Stanice Hradec Králové“. A další stěhování v nádražní budově do patra a potom Sokolovna na nábřeží, hotel Bystrica, restaurace u Válků, hotel Černý Kůň a Malšovice u Zezuláků.
V té době dochází ke sloučení s druhým hradeckým klubem „Šakal“.
V roce 1964 znovu stěhování k Černému Koni a uskutečnilo se první mezistátní utkání mezi družstvy Hradce a Drážďan, hrálo se v nádražní budově.
V roce 1965 se hrálo odvetné utkání v NDR a začíná propagace kulečníkového sportu, hrají se soutěže 1.- 3. ligy už i mimo rámec kraje.
A znovu stěhování do budovy „SPARTAKU“(Sokolovna). V roce 1968 je uznán kulečník jako sport a zařazen do ČSTV a přejmenování na „Oddíl kulečníku LOKOMOTIVA“
V roce 1991 nastalo další stěhování do Malšovic do bývalé prádelny, 1993 se klub rozdělil na dva. Lokomotiva zůstala v Malšovicích (úmrtím pana Hrušky zanikla a část členů přešla do Sokola Chlumec) a druhá část se přestěhovala k Fotochemě a v roce 1994 zpět na Nábřeží do Sokolovny kde jsme doposud.