Skryté

 

A pak to začalo. Nové vedení Sokola v čele s jednatelem rozjíždí zajímavé finanční machinace. Všem oddílům pod Sokolem je náhle vyměřen výrazně větší pronájem prostor ve vlastnictví Sokola HK. Procentuální zvýšení se u oddílů liší, konkrétně u kulečníku je to navýšení zhruba o 300 % na 178 000 Kč ročně! Pro náš oddíl s něco málo nad 20 členů likvidační! Předseda kulečníku následně jedná s výborem Sokola, výsledkem je "plaťte 100 000 a my k vám budeme posílat na pár hodin týdně děti z atletiky, učte je kulečník", což je zaneseno i v zápisu z jednání. Na kulečníku jsme si připravili rozpis hráčů, kteří se mají o mládež starat a učit je. Děti nepřichází, přichází COVID. V celém roce 2020 a 2021 nám nebyly poslány žádné děti. V roce 2021 je z důvodu COVIDu Sokol uzavřen až do druhé poloviny měsíce května. Po uvolnění covidových opatření máme možnost chodit trénovat, i když pouze ve výrazně omezené otevírací době. Jen slepý si přitom nevšimne a hluchý neslyší na sportovištích Sokola pohyb vyvolených z atletiky a basketbalu, to píšeme s vědomím jiných pravidel pro ligové soutěže na rozdíl od amatérských sportů). Následuje další facka od Sokola - odmítají nám zpřístupnit hernu přes červenec a polovinu srpna, protože "Kvůli vám tu nebudeme platit vrátného, plaťte si ho sami. A dvacet klíčů pro členy vám dělat nebudeme, zbytečné náklady v současné finanční situaci". 

Jednání o fungování v herně oddílu BC Hradec Králové, z.s.V srpnu 2021 jsme byli z důvodu extrémně vysoké finanční zátěže v budově Sokola Hradec Králové a znemožnění přístupu do prostor herny (naprosto nestydaté a nepodložené finanční nároky na pronájem herny, která je přitom umístěna ve vlastních prostorách mateřského Sokola a byla kompletně postavena rukama členů kulečníkového oddílu a za jejich peníze) a hrozícího zániku oddílu donuceni změnit adresu našich herních prostor. A to nám ještě nový sokolský jednatel chtěl sebrat i naše vlastní soutěžní stoly, na jejich nákup přitom Sokol neposkytnul ani pětník. Přesunuli jsme se do prostor billiardového oddílu BC Hradec Králové, z.s. na adresu Milady Horákové 327, Hradec Králové, avšak z důvodů jistých slibů jednatele ohledně další spolupráce a pomoci s dotacemi pro kulečníkový oddíl jsme nadále zůstali pod hlavičkou Sokola Hradec Králové.

Dotace pro kulečník se podařila, avšak peníze "stopí" Sokol, že jim údajně dlužíme, a nadále z nás zkouší vytáhnout další a další peníze, přestože nám naprosto přerušil funkčnost oddílu. Jejich finanční požadavky odmítáme, jsme připraveni se bránit soudní cestou.